-

НОВИНИ

15-19 червня відбувся обмін у с.Шабо. У цьому місці можна знайти старовинні швейцарські будинки та виноробні, а місцеві жителі досі дотримуються деяких традицій, які передавалися з покоління в покоління.
То що ж було на молодіжному обміні?⚡️ Танцювали бачату та рефлексували на березі Дністровського лиману.⚡️ Посвятили сільського голову у волонтери до родини «Віднова:UA».⚡️ Познайомилися з «Бессарабською мовою».⚡️ Відвідали солдатські казарми XIX ст. та скіфські могили.⚡️ Були на квесті стародавнім містом на території Аккерманської фортеці.⚡️ Спостерігали за двобоєм лицарів і стріляли з лука та арбалета.
😌 Символічним стало те, що Шабо було засноване швейцарськими колоністами, а серед учасниць обміну була українка, народжена у Швейцарії.

10-14 червня відбувся другий молодіжний обмін програми «ВідНОВА:UA» у селищі Ріпки, Чернігівської області.
👷🏻👷🏻‍♀️ Учасники та учасниці тільки приїхали у громаду, та вже з першого дня мали нагоду познайомитися з головою Ріпкинської ТГ та заступником голови ОДА.
🛋 Кожного дня всі працювали настільки активно і натхненно, що за 5 днів обміну встигли створити сучасне приміщення, яке ви можете побачити у каруселі допису.
🖼 На згадку про обмін кожен та кожна повернеться з картиною створеною на флюїд-арт сесії.
Культурна частина обміну була насиченою:⭐️ відвідали місцевого гончара Леоніда Луцького;⭐️ працювали в майстерні;⭐️ познайомилися з художницею Валентиною Луцькою, що є жителькою громади;⭐️ побували на екскурсії у краєзнавчому музеї селища Ріпки;

5-9 червня відбувся довгоочікуваний перший молодіжний обмін програми «ВідНОВА:UA» у м.Переяслав Київської області 🥳
Програма була насиченою, а ще у регіональної команди була музична студія «Контента», тому всі деталі обміну точно збережені
Під час обміну:
👨🏻 Учасники та учасниці мали нагоду поспілкуватися з міським головою та познайомитися з давньою історією міста.
🛶 Після екскурсії всі разом зупинилися на місцевому пляжі, де відбувся тренінг з тімбілдингу «Аквалід» і подорож на байдарках.
☺️ А ще, під час обміну кожен та кожна навчилися та формувати свої думки, завдяки майстер-класу з ораторського мистецтва та побували на медитативному чаюванні.
🥖 Також повернувшись з обміну молодь більше не буде купувати хліб у магазині, бо навчились то робити самостійно, завдяки екскурсії хлібним заводом.
🩹 На тренінгу з тактичної медицини всі здобули вміння швидко та ефективно надавати допомогу постраждалим, зупиняти кровотечі і стабілізувати поранених.
🎥 Також в один з вечорів обміну учасники влаштували справжній танцювальний батон, а потім пішли дивитися фільм «Я, Побєда і Берлін».
Ну в звісно ж всі дні була плідна робота на обʼєкті, де створювався новий молодіжний простір

🎥 3 травня відбулася пресконференція «ВідНОВА:UA 3.0: плани, можливості та перспективи», на якій вдалося згадати результати минулих років впровадження програми та поговорити перспективи її розвитку.Зокрема були розглянуті наступні теми:👉🏻Важливість залучення молоді до процесів відновлення України.👉🏻Презентація програми ВідНОВА:UA, плани на 2024 рік та можливості участі для молоді.👉🏻Вплив програми на молодь на основі особистої історії.

🌊 Третя хвиля регіональних координаторів готова підкорювати громади і впроваджувати молодіжні обміни!Протягом трьох днів учасники отримали багатий досвід та практичні знання, необхідні для успішного впровадження молодіжних обмінів «ВідНОВА:UA» у своїх громадах, включаючи освітній компонент, управління конфліктами, медіаграмотність і роботу з наслідками травматичного досвіду.Програма навчання була ретельно спланована, структурована та наповнена актуальними знаннями та інструментами.❤️ Ми вдячні регіональним командам за їх енергію, віддачу та підтримку, отриману під час цього триденного інтенсиву.Це було останнє навчання для регіональних команд в 2024 році, до яких долучилися 100 учасників та учасниць і тепер ми повністю поринаємо у сезон молодіжних обмінів 2024🎉

Illustration

Раді бачити, як збільшується ВідНОВА:family


   Завершилося навчання для регіональних координаторів, що будуть реалізовувати молодіжні обміни першої хвилі у своїх громадах.
📚 Сесії та тренінги допомогли отримати практичні навички та знання, необхідні для ефективного впровадження обмінів. Звісно ж познайомили всіх з історією програми та важливими моментами її реалізації.
   Окремо було пропрацьовано питання організації доступних та інклюзивних обмінів, основні принципи медіаграмотності, а також психологічний аспект про практичні навички роботи з наслідками травматичного досвіду.
   Важливим компонентом навчання було створення для учасників та учасниць середовища обміну, для того, щоб повністю поринути у атмосферу «ВідНОВА:UA». 
🔓 Ми намагалися зробити програму навчання максимально структуровано, насиченою і оновлено. 
   Завершальна рефлексія показала, що наша ціль була досягнута.Хочемо подякувати регіональним командам за ті теплі слова, які ми почули по завершенню нашого 3-денного інтенсиву
   На згадку залишаємо фото з навчання і нагадуємо, що реєстрація на обміни триває.
⭐️ Тому поширюйте інформацію про «ВідНОВА:UA», щоб до відновлення нашої країни долучилося ще більше молодих людей.


Illustration

Друга хвиля навчання - done🌊


   Завершилося навчання для регіональних координаторів, що будуть реалізовувати молодіжні обміни другої хвилі у своїх громадах.
🙏🏻 Навіть чисельні повітряні тривоги та перебування в укриті не змогли завадити отримати нові знання та навички.
   За 3 насичені дні учасники дізналися про:👉🏻Виникнення програми та її цілі.👉🏻Організацію обмінів та програмні компоненти.👉🏻Досвід команд попередніх обмінів.👉🏻Управління конфліктами.👉🏻Доступні молодіжні обміни.
   Звісно ж було ще купа інших інструментів та активностей, які допоможуть регіональним командам створити ідеальні обміни «ВідНОВА:UA» у своїх громадах🏡
   Дякуємо учасникам та учасницям за те, що творите теперішнє разом з нами 
   На згадку залишаємо фото з навчання і нагадуємо, що реєстрація на на обміни триває : https://forms.gle/gDAia4tezggrrgdEAIllustration

Підсумкова прес-конференція Результати

   12 жовтня 2023 року о 10:00 відбулася підсумкова пресконференція ВідНОВА:UA. У дискусійній панелі взяли участь представники стейкхолдерів програми і розповіли про успіхи та плани ВідНОВА:UА.    Під час заходу обговорили важливі виклики молодіжної політики в умовах сучасності та розкрили ключові результати Програми:У 2023 році проведено обміни у 24 громадах у 12 областяхНа участь у проекті було подано близько 1000 заявокОбмін посилив бажання брати участь у волонтерських проєктах у 89% учасників 79% молоді хочуть долучитися до процесу відновлення своєї громади.
   Хочемо поділитися цікавими даними дослідження "Вплив війни на молодь в Україні" - 72% молоді бажають стати волонтерами, але лише 1% знає, як це реалізувати. ВідНОВА:UA - дорожная карта для активного залучення молоді до відновлення України. Плани на майбутнє захоплюють! Заплановано включення програми до Державної цільової соціальної програми "Молодь України" на 2021-2025 роки.   Програма рухається вперед, створюючи не лише нові об'єкти, але й формуючи новий образ єдності через національну пам'ять. Молодь - джерело енергії та сили України! Illustration

ФОРУМ ВІДНОВЛЕННЯ В ЄДНОСТІ

   10 серпня у Мистецькому Арсеналі стартував Всеукраїнський молодіжний форум «Відновлення в єдності», який згуртував навколо себе увесь молодіжний сектор України.
   Форум зібрав 350 найкрутіших представників та представниць молодіжної сфери з різних регіонів України, 50 спікерів і 14 міжнародних партнерів, за підтримки яких відбувся захід.На форумі з промовою виступив Президент України Володимир Зеленський, він сказав дуже важливі слова: «Незламні – це не ті, хто не втомлюється або зовсім нічого не відчуває. Незламні – це ті, хто додає кожен свій день до спільних зусиль заради перемоги».
   ВідНОВА:UA - одна з найбільших програм для молоді, ми об’єднуємо сотні молодих людей з різних регіонів та транслюємо ідею відновлення і зшиття України У межах форуму обговорювалися різні важливі питання, зокрема про відновлення та модернізації молодіжної інфраструктури Вже сьогодні учасники ВідНОВА:UA подорожують країною, знайомляться з культурою, мистецтвом, та відновлюють молодіжні хаби. Ми розуміємо, якщо ми хочемо досягти відчутних результатів, починати потрібно зараз. За пів року на участь у ВІДНОВА:UA подали заявки тисячі молодих людей, які впевнені, що волонтерство може стати стилем життя і хочуть діяти.
Команда ГО Ейдос була присутня на форумі і багато розповідала про ВідНОВА:UA. Супер досягненням та символом для програми став підпис Президента на білій касці ВідНОВА:UA. Тепер ВідНОВА:UA має каску з особистим підписом Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Першої віце-прем’єр-міністерки України Юлії Свириденко, та Міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта.Для справжньої команди немає нічого неможливого! З Днем молоді! Єднаймося у відновленні УкраїниIllustration

ІСАР ЄДНАННЯ

   Програма ВідНОВА:UA презентувала себе та досягнення на XII Форумі розвитку громадянського суспільства "Що дасть нам силу", організованому ІСАР Єднання у грудні 2023 року. Що дає силу команді ВідНОВА:UA? ЇЇ дають люди, які стали частиною грандіозної історії волонтерства та соціальної згуртованості "ВідНОВА:UA"! Це регіональні команди, волонтери та партнери, а також всі, хто зацікавлений долучитися до відновлення України та завітав до нас сьогодні на алеї громадських організацій! ВідНОВА:UA команда була рада можливості бути тут і говорити про важливе - відновлення країни, національну ідентичність та волонтерство як стиль життя.Illustration

ФІНАЛ ВІДНОВА family ПІДСУМОК

   ВідНОВА:UA family офіційно святкує успішне завершення літнього сезону програми! Спочатку цифри, що вражають!
721 учасників зі всієї країни взяли участь у програмі24 молодіжних центрів відновленоНа 2402 квадратних метрах проведено робіт6 366 км Україною ми проїхали цього літа
   Здивовані? За ці 6 місяців ми стали справжньою family! Спочатку провели 3 навчання для керівників регіональних команд у Києві. Вчилися соціальній згуртованості, співдії, командотворенню, плануванню, роботі з медіа. Ділилися досвідом про те, як і на що молодь може впливати у громаді.   Приділили увагу культурній складовій, національній ідентичності та цінностям через кінематограф і перегляд театральних вистав. Під час smartbreakfast з відомими акторами і режисерами обговорювали тему того, що культура це наша зброя та броня одночасно.   А потім розʼїхалися по громадам, щоб зустрітися з учасниками і зробити ВідНОВА:UA головною подією цього літа. «Ми повинні не тільки відновити молодіжні простори, ми повинні сшити країну, лівий і правий береги. Показати прекрасну природу і цікаву культуру, розповісти молодим людям з Волині, як живе південь!» - прозвучало на першому командному ZOOM і це стало головним наративом ВідНОВА:UA.
   ВідНОВА family вдячна громадам, які доклали максимум зусиль, щоб створити френдлі атмосферу на проєкті і якісно відновили нові чудові простори для молоді.   Відтепер громади мають відновлені молодіжні простори, де місцева молодь буде створювати нові ідеї, приймати гостей з інших регіонів і країн та обмінюватися досвідом, навчатися, проводити тренінги, воркшопи та інші освітні заходи для молоді!   Дякуємо партнерам і стейкхолдерам програми ВідНОВА:UA за підтримку, віру і участь, завдяки чому програма набрала таких обертів!Illustration

ВідНОВА:UA у м. Ямпіль , як це було? 

   11-15 серпня в Ямполі пройшов молодіжний обмін 2023 року програми Віднова:UA 🇺🇦
   Цього разу учасникам вдалось облаштувати новий молодіжний простір площею біля 200 м². Незабаром, там будуть проводиться цікаві та корисні заходи для молоді громади🤩
   Окрім роботи, учасники, також, отримали купу позитивних та незабутніх емоцій. Їм вдалось побувати на екскурсії до Ямпільського краєзнавчого музею та познайомитись із народним аматорським фольклорним колективом «Паліївчанка»💥
   Цей обмін був особливо атмосферним, приємні спогади в учасників залишаться надовго🥰

Illustration

ВідНОВА:UA у м. Рогань , як це було? 

У Рогані успішно завершився молодіжний обмін програми Віднова:UA🇺🇦

Цього разу учасникам вдалось облаштувати новий молодіжний простір, який знаходиться у Харківській області. Незабаром, там будуть проводиться цікаві та корисні заходи для молоді громади🤩

Окрім роботи, учасники, також, отримали мега позитивні та незабутні емоції. Їм вдалось відвідати Харківський зоопарк, побувати на екскурсії обласного гуманітарного Хабу Схід-Захід і Північної Салтівки та переглянути фільм «Люксембург, Люксембург»💥

ВідНОВА:UA – це не тільки про відновлення об’єкта, а про нові знайомства, єдність, досвід та неймовірні спогади! ❤️‍🩹

Illustration

ВідНОВА:UA у м. Дніпро , як це було? 

   28 серпня – 1 вересня в Дніпрі пройшов обмін програми Віднова:UA👷🏻‍♂️👷🏼‍♀️
   Під час обміну учасники створили дружню та сприятливу атмосферу. Щодня вони активно працювали над відновленням молодіжного простору в Дніпрі 💫
   Під час обміну молодь також дізналась більше про культуру самої місцевості. Прогулялись містом, відвідали екскурсію до Координаційного штабу Дніпра та базу відпочинку «Яхт-клуб Січ»🤩
   Також для учасників було проведено безліч тренінгів і організовано перегляд вистави «Народжені бути вільними» театру «Сузір’я»🇺🇦

Illustration

ВідНОВА:UA у м. Чернігів , як це було? 

   4-8 вересня у Чернігові відбувся обмін програми Віднова:UA🇺🇦
   Цього разу учасникам вдалось облаштувати новий молодіжний простір площею в 100м²🤩
   В якому вже незабаром, будуть проводиться цікаві та корисні заходи для нових молодіжних працівників і працівниць✨
   Окрім роботи, учасники, також, отримали купу позитивних та незабутніх емоцій. Відвідали визначні місця Чернігова, дізнавшись більше про історію та культуру міста та побували на екскурсії з Володимиром Пилипенком🏡
   Обмін також включав різні тренінги та активності, що сприяли розвитку креативності та комунікаційних навичок🔥

Illustration

ВідНОВА:UA у с. Свеса , як це було? 

   25-29 серпня у Свесі відбувся обмін 2023 року програми Віднова:UA🥳
   Учасникам вдалось відновити вже існуючий молодіжний центр «START», де незабаром молодь громади буде проводити свій вільний час та збагачувати знання про молодіжну роботу🤩    Кожен день для молоді був наповнений враженнями та незабутніми емоціями. Особливо екскурсія до джерела «Синя криниця», відвідування музею «Кролевецьке ткацтво» та прогулянка ботанічною памʼяткою природи «Яблуня-колонія»💫


Illustration

ВідНОВА:UA у м. Шостка , як це було? 

18-22 серпня програма ВідНова:UA завітала до м. Шостка 🇺🇦
   Цього разу учасникам вдалось створити молодіжний простір у будівлі фахового коледжу 🤩
   Замінили меблі, вікна, проводку; пофарбували стіни та ще дуже багато роботи було пророблено молоддю з усієї країни, задля створення нового сучасного молодіжного простору 🏠
   Окрім роботи на об‘єкті учасники також насолодились культурною програмою. Відвідали музей та сквер імені Івана Кожедуба, прокатились на колесі огляду та познайомилися із заступницею міського голови Мариною Харламовою ☺️

Illustration

ВідНОВА:UA у м. Новомосковськ , як це було? 

   28 серпня – 1 вересня у м. Новомосковськ пройшов молодіжний обмін 2023 року програми 
   За 5 насичених днів учасникам вдалося відновити простір Новомосковського міського культурно-освітнього дитячо-молодіжного центру, який вже згодом стане чудовим місцем для роботи з молоддю ☀️
   Під час обміну учасники:▪️Дізнались більше про культуру місцевості▪️Взяли участь у майстер-класі з миколаївського розпису▪️Грали в симуляційну гру «Країна Гідності»▪️Відвідали Дніпропетровський обласний молодіжний центр
Неймовірним спогадом після обміну залишився перегляд вистави «Народжені бути вільними» театру «Сузірʼя»🇺🇦
Для спогадів залишаємо фото з обміну🥰

Illustration

ВідНОВА:UA у м. Гайворон , як це було? 

   Спогади про неймовірний молодіжний обмін в Гайвороні! У серпні 2023 ВідНОВА:UA провели неповторний обмін у Гайвороні Кіровоградської області завдяки команді “ГО «Слов’янський культурний центр «Задзеркалля». Під час молодіжного обміну було здійснено безліч різноманітних завдань, які призвели до створення чудового молодіжного простору, площею 150 м². 
Що було зроблено?
Вивезено меблі та сміття з трьох кімнат площею 70 м².
Перевезено радянські підручники, вагою близько 1 тони, в склад на відстань 5 км.
Оздоблено меблі для сидіння та створили арт-об’єкти на стінах.
Проведено прибирання та оздоблення внутрішніх та зовнішніх територій об’єкта.
   Але обмін у Гайвороні – це не тільки робота! Учасники та учасниці насолоджувалися цікавими активностями і захоплюючими емоціями: медитували на березі річки, навчалися принципам самооборони, креативили на Арт-воркшоп та створювали власні арт-об’єкти, танцювали і доєдналися до літературного вечору "СТУСани" та екскурсії до історичних місць громади. Неймовірні спогади та непередбачувані враження - ось те, що кожен зібрав з цього обміну. Дякуємо всім, хто долучився та зробив його незабутнім!

Illustration

ВідНОВА:UA у м. Кропивницький , як це було? 

   ВідНОВА:Krop, як пройшов обмін у Кропивницькому?
25 молодих сердець з різних куточків України не просто відновили старовинний Центральноукраїнський державний будинок художньої та технічної творчості, але й відкрили нову сторінку в його історії.   Ця будівля – спадок минулого, який зберегли мешканці міста, а програма залучення молоді до відновлення України ВідНОВА:UA змогла надати йому нове життя.
   Учасники та учасниці активно займалися фарбуванням стін, прибиранням, озелененням території та виготовленням меблів зі старих палетів. ГО “Молодіжний центр Кіровоградської області” підготував комплексну програму, щоб цей обмін був більше, ніж просто виконання відНОВлювальних завдань.
   ВідНОВА:UA вірить і вже неодноразово показує, що молодь – це сила майбутнього, і разом ми будуємо кращу Україну, де кожен українець з будь-якого регіону може реалізувати свій потенціал і сприяти розвитку нашої країни. 

Illustration

ВідНОВА:UA у м. Пирятин , як це було? 

   14-18 серпня у Пирятині пройшов новий обмін 2023 року програми Віднова:UA👷🏻‍♂️
   За 5 насичених і цікавих днів учасникам вдалося створити ще один молодіжний простір, у місцевій будівлі Пирятинського КГЦ, який згодом стане чудовим місцем для роботи з молоддю ☀️
   Під час обміну учасники також дізнались більше про культуру самої місцевості. А саме:▪️побували на найдовшу дерев‘яному мості України – в селі Каплинці▪️відвідали Березову рудку▪️відвідали виставу «Народжені бути вільними» від Київського театру «Сузір’я»▪️побували на виступі чемпіонок Європи з греко-римської боротьби▪️познайомились із Ольгою Герасим‘юк, українською журналісткою та ведучою телевезійних програм.
А також для учасників було організовано багато зустрічей і тренінгів із спікерам різних професійних діяльностей🤩Illustration

ВідНОВА:UA у м. Прилуки , як це було? 

У Прилуках відбувся обмін програми Віднова:UA🇺🇦
   Цього разу учасникам вдалось облаштувати новий молодіжний простір площею в 150 м²☺️
   Зовсім скоро там, будуть проводиться цікаві та корисні заходи для молоді громади й нових молодіжних працівників і працівниць🤩
   Окрім роботи на об'єкті, учасники, також, отримали купу незабутніх емоцій. Їм вдалось відвідати арт-простір «Прилуки», побувати на Прилуцькій дослідницькій станції, прогулятись по Сокиринському архітектурно-парковому комплексі🏡
   Також для учасників були організовані зустрічі й тренінги зі спеціалістами різних сфер і організацій💫Illustration

ВідНОВА:UA у с. Бородянка , як це було? 

   У серпні 2023 року в смт Бородянка Київської області відкрили новий молодіжний простір! Молодіжний обмін ВідНОВА:UA у Бородянці організувала ГО «Міст змін» у співпраці з Пластовим вишкільним центром за підтримки Управління молоді та спорту Київської ОВА. Простір тепер має зони для відпочинку, навчання та творчості. Там розташується Молодіжна рада, створена молоддю громади при Бородянській селищній раді.
   Із 130 зацікавлених для участі в обміні на Київщині було відібрано 60 осіб для двох обмінів, адже ГО “Міст змін” робило також обмін в Рокитному. Учасники були із Донецької, Дніпропетровської, Харківської, Херсонської, Рівненської, Львівської, Черкаської, Вінницької областей та Волині. 
   Учасники дізналися про ключові аспекти відбудови Бородянської територіальної громади і відповіді на запитання. Зокрема, як голова вибудовує стосунки з молоддю, чи враховує сучасні тенденції щодо розвитку галузі освіти, культури і спорту, чи дослухається до думок та пропозицій Молодіжної ради громади. Не меншу цікавість викликали давні сторінки історії Бородянщини та період окупації російськими військами під час повномасштабного вторгнення на Київщину в 2022 році. 

Illustration

ВідНОВА:UA у м. Іванків , як це було? 

   Вражаючий обмін ВідНОВА:UA в Іванкові! Наприкінці липня в неймовірному обміні в Іванкові Київської області прийняли участь 30 відданих молодих людей, що змогли створити дивовижні зміни! Завданням обміну було відновлення приміщення у будинку культури селищної ради, яке в майбутньому повинно слугувати молодіжним простором для активної молоді смт. Іванкова. Його загальна площа становила 32,48 м². І ось лише декілька задач, які були успішно виконані: демонтаж дерев'яних конструкцій та підлоги; відновлення стін та меблів - шліфування, підготовка до фарбування; створення нових меблів з піддонів - надзвичайно затишні лавочки для відпочинку та спілкування.
   І звісно, як на кожному обміні, 5 днів в Іванкові не були лише процесом роботи на об’єкті, це був чудовий час командотворення та неформального навчання. Адже на обміні ГО “Молодь Іванківщини” разом з учасниками пізнали культурні аспекти місцевої громади зі світовим ім'ям. Особливий вклад у презентацію української культури внесла Марія Приймаченко, визнана художниця наївного мистецтва. Ім’я Марії Приймаченко стало не лише символом українського мистецтва, а й ключем до розуміння багатства народної традиції.І ось про це дізналися учасники молодіжного обміну в Іванкові.Додатковим фокусом програми обміну стали екологічні аспекти під час екскурсій до природних заповідників.

Illustration

ВідНОВА:UA у с. Уланів , як це було? 

    Як пройшов молодіжний обмін в с. Уланів?Обмін ВідНОВА:UA в с.Уланів Вінницької області, організований командою ГО "Допомога і розвиток Уланівської громади», об'єднав 28 учасників з різних куточків країни, які за 5 днів змогли стати справжньою командою і разом створити молодіжний простір! На об'єкті проводились наступні роботи з урахуванням регіональної ідентичності: грунтування стін, фарбування стін, нанесення декоративу на стіни, демонтаж фундаменту, установлення пандуса, виготовлення меблів з поддонів та фарбування.   Після останнього штриху, кожен учасник відзначив свою присутність, залишивши відбиток своєї долоні на відновленому об‘єкті.
   Обмін також був насичений корисними тренінгами з менеджменту та психології, захоплюючими екскурсіями до музеїв. Вечір української пісні став можливістю для учасників навчитися грати на музичних інструментах та вдосконалити свої вокальні навички. А особливе враження на молодь справила зустріч з 15-річним чемпіоном України з зендокай-до карате та срібним призером України з карате, який є місцевим мешканцем міста Уланова.   На завершення молодіжного обміну в с. Уланів можна сміливо сказати, що це був чудовий досвід спільної роботи та яскравих вражень 


Illustration

ВідНОВА:UA у м. Рокитне , як це було? 

   «Щасливі миті ВІДНОВА:UA у Рокитному» - Враження, яке лишило слід! Неможливо стримати емоцій, ділячись новинами про яскравий пригодницький обмін у ВідНОВА:Рокитне, яке організовала ГО “Міст змін” 24-28 липня 2023 року у Київській області! На ньому організатори з 28 учасниками з різних регіонів України створили простір, який втілив всі молодіжні мрії.
   Об’єктом відновлення була кімната в Будинку культури, яка стане справжнім молодіжним простором у село Рокитне.Кожен ранок починався з енергійної зарядки, а дні пролітали, переповнені квестами, зустрічами та захоплюючими моментами. учасники та учасниці відвідали страусину ферму, відчули дух історії на Божій горі, і навіть влаштували молодіжний квіз! Майстер-класи, панельні дискусії, музичні вечори... емоції переповнювали! Місцеві активісти вже запланували проведення ряду тренінгів по волонтерству й лідерству у відновленому приміщенні, та планують ініціювати створення молодіжної ради Рокитнянської громади.


Illustration

ВідНОВА:UA у м. Тульчин , як це було? 

   З 17-21 липня у Тульчині Вінницької області відбувся молодіжний обмін в рамках проєкту ВідНОВА:UA, який приніс новий поштовх та надав нові можливості молодіжному центру 18 молодих людей з різних куточків країни та 12 місцевих волонтерів разом працювали над відновленням центру, під керівництвом регіональної команди ГО “Фонд освітніх інновацій та досліджень”.   Було замінено вікна, двері, шпаклювали та фарбували стіни, а також оздобили металеві елементи та організували прилеглу територію. Крім будівельних робіт, учасники брали участь у майстер-класах, спілкувалися з місцевими та дізналися про місто та його культурне життя.
   На обміні 30 незнайомців перетворилися в дружню родину, з'єднану спільною метою та командним духом. Вечори біля багаття, спільні активності та обмін подарунками від таємних друзів створили особливу атмосферу. Молодь засвоїла нові знання про Тульчинську громаду та результатом проєкту стали не тільки відновлені приміщення молодіжного центру, а й тісні дружні зв'язки та плани на подальші ініціативи. Під час обміну один із учасників взяв на себе ініціативу та провів конструктивні переговори з міським головою Тульчинської громади про укладання договору про співпрацю. Додатково, в рамках проєкту, до Тульчина завітав відомий гість - Олександр Теренчук . Зірковий артист долучився до ініціативи молоді та подарує місту гільзи від артилерійських пострілів, щоб молодь їх розфарбування та віддала на аукціон.Illustration

ВідНОВА:UA у м. Мукачево , як це було? 

   Від 17 до 21 липня відбувся захоплюючий молодіжний обмін у Мукачево, Закарпатська область, в рамках програми залучення молоді до відновлення України "ВідНОВА:UA"   У мальовничому Мукачеві ГО «ЦІЛЬ ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО» зібрали 20 енергійних молодих учасників з різних куточків України, які об'єднали свої сили з 10-ма місцевими волонтерами. Разом вони приступили до реставрації соціального магазину, привносячи свій вклад у покращення місцевої спільноти.   Поза робочими годинами були не менш цікаві і корисні події: учасники та учасниці брали участь у захоплюючих тренінгах, заходах, екскурсіях та майстер-класах. Це дозволило їм не лише працювати на обєкті, а й поглибити знання про Мукачів та його громаду.   Після обміну, молодь залишила за собою сучасний молодіжний хаб, який стане центром навчання та відпочинку для місцевої громади.
Illustration

ВідНОВА:UA у с. Левків, як це було? 

З 10.07.2023 по 14.07.2023 проходив молодіжний обмін, в рамках програми залучення молоді до відновлення України «ВідНОВА:UA» в с. Левків (Глибочинська територіальна громада, Житомирська обласьі)
Цікаві та насичені 5️⃣ днів запам’ятались учасникам на довгі роки, адже програма обміну була продумана до дрібниць і складалась з:
🔸інтеграційної складової;
🔸відновлювальних робіт;
🔸регіональної ідентичності;
🔸культурно-просвітницької та формаційної складової;
🔸громадської участі та волонтерства;
🔸відпочинку.

Кожна зі складової обміну представляла собою захоплюючі і корисні заходи, тренінги та зустрічі. Так, наприклад, під час інтеграційної складової молоді люди мали можливість познайомитись один з одним 🤝, за допомогою сучасної «Icebreaking» техніки, презентувати себе і свої громади та стати справжньою командою після проходження спеціальних вправ на командотворення.

🛠️ На відновлювальних роботах учасники працювали над створенням молодіжного простору з приміщення місцевої бібліотеки. Приміщення уже фактично було місцем їх постійних зібрань та різного роду активностей і виконувало функцію молодіжного простору. А після відновлення приміщення нашими учасниками і оснащення простору сучасними меблями-трансформерами, комп’ютерною технікою, обладнанням для онлайн відеотрансляцій та архівування подій і заходів у соцмережах – це буде справжній молодіжний хаб у Глибочинській громаді, на який міська молодь так довго чекала.

Приєднуйтесь до програми залучення молоді до відновлення України ВідНОВА:UA та відчуйте цю атмосферу в реальності!

Illustration

Фантастичний обмін у Житомирі!

Житомир - місто з великою історією та перспективним майбутнім! 🌟 З 2022 року воно стало домом для понад 12 000 людей, які вимушені були покинути свої рідні міста через війну. Серце Житомира відчинилося для них, надаючи затишок та безпечну пристань.
7 липня цього року, у місті завершився черговий молодіжний обмін в рамках програми ВІДНОВА:UA, де взяли участь 30 молодих людей з різних куточків України - Миколаївщини, Запоріжжя, Рівненщини, Івано-Франківщини, Київщини, Кіровоградщини, Чернігівщини, Львівщини, Луганщини та Донеччини. Ці неймовірні 5 днів не лише зблизили молодь, але й надали кожному змогу обмінюватися ідеями, планами та вдосконалювати свої навички.

👷‍♀️👷‍♂️👷Об’єктом відновлення у Житомир стало приміщення у бізнес-центрі «Імпепіал», що знаходиться у центрі міста та має багату історію. Спільними зусиллями учасники створили затишний та інклюзивний молодіжний простір для міської молоді.

☝️Цікавий факт: ця будівля одна з небагатьох в Житомирі, яка є доступною для маломобільних груп.

Та окрім відНОВлювальних робіт, у Житомирі відбулась прем’єра вистави «Народженні бути вільним» від Театр "Сузір'я", які гастролюють з ВідНОВою по 5 містам.

Це був фантастичний обмін, який залишиться в сердцах надовго.

Illustration

 Завершився обмін у Вигоді! 

За п'ять днів неймовірних зусиль та співпраці, учасники обміну втілили у життя новий молодіжний простір у чарівному селищі Вигода. Сьогодні ми хочемо розповісти вам цікаві факти про цей обмін та поділитися результатами наших спільних зусиль!
Неймовірною підтримкою нашого проєкту стали 30 волонтерів, які віддали свій час і зусилля, щоб створити щось особливе для наших учасників.

Створено новий молодіжний простір для молоді Вигоди, а саме
⁃ пошпакльовано більше 150 м² поверхні
⁃ змонтовано стелю із гіпсокартону
⁃ погрунтовано та пофарбовано стіни та стелю

⁃ зроблено внутрішні та зовнішні відкоси на вікнах та дверях
🎉 Під час обміну ми не тільки працювали, але й пізнавали культуру та гостинність бойківського народу. Ми відвідали музей «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки», провели екскурсію на Карпатському трамваї, взяли участь у майстер-класі з сироваріння на овечій фермі «Дубовий кут» та спілкувалися з місцевими мешканцями. Це був неперевершений досвід, що збагатив нас як особистостей та розширив наше розуміння різноманітності та багатства України.

🤝 Ми також активно працювали над проектом створення карти єдності, яка демонструє різноманітність та взаємозв'язки між різними громадами України. Через нетворкінг та презентації громад, ми змогли поглибити нашу свідомість про різні куточки нашої країни та відчути силу об'єднання.
Ми пишаємося досягненнями та спільними зусиллями у створенні нового молодіжного простору у Вигоді. Це був незабутній досвід і неповторні емоції.

Бажаєете долучитись? Переходьте за посиланням і заповнюйте анкету, побачимось на обміні! 👷‍♀️👷‍♂️👷

Illustration

Третій обмін "ВідНОВА:UA" на Закарпатті, як затишна Свалява приймала наших учасників!

За 5️⃣ насичених днів створено комфортний простір для молоді, отримано нові знання та незабутні емоції!
ГО "Простір молоді" підготували для учасників проєкту неймовірну програму, що включала тренінги та практичні заняття з громадської участі, медіа висвітлення, волонтерства, соціальної згуртованості та міжкультурного діалогу.
Екскурсії до підприємства "Агро Свалява", бункеру Лінія Арпада, Чинадіївського замку і прогулянка санаторієм "Квітка Полонини" розширили знання учасників про Закарпаття ⛰️ та закохали в Сваляву раз і назавжди!
По традиції, обмін завершився на емоційній ноті 🥹, з обіймами і взаємною вдячністю, адже ВідНОВА:UA - це не тільки про відновлення інфраструктури, а про нових друзів, єдність і безцінний досвід!
Приєднуйтесь до програми залучення молоді до відновлення України «ВідНОВА:UA», щоб отримати всі ці неповторні враження разом з нами і тисячею однодумців 👷‍♂️👷‍♀️👷

Illustration

Навчання для всіх регіональних команд ВідНОВА:UA успішно завершилось!

Команди поїхали у свої громади готувати щось неймовірне для наших учасників, а ми готові розповісти як це було!
У 2023 році ми залучаємо молодь до відновлення України уже у 2️⃣4️⃣ громадах. Щоб забезпечити високу якість обмінів, всі представники регіональних команд пройшли тривале тренування протягом трьох днів.

Під час навчання ми детально вивчали процес обміну в кожній громаді і обговорювали всі можливі питання, що можуть виникнути. Ми проводили тренінги з командотвореня, медіації конфліктів, арт-терапії, волонтерства та соціальної згуртованісті.
Також, протягом трьох днів ми активно включали представників громад у практичні ситуації, щоб показати їм, як зробити обміни не лише ефективними, але й захопливими для молоді ✨

І ось, нарешті, настав час, коли кожна громада повністю підготовлена для прийому учасників. Ми з нетерпінням чекаємо процесу обмінів, оскільки знаємо, що ці дні стануть найкращими для кожного учасника!

Чекаємо вас на обмінах, анкета на реєстрацію є на нашому сайті!

Illustration

Незабутній 5-денний пригодницький обмін у Нововолинську завершився! 🎉 

Все заплановане було втілено: ремонт дитячої бібліотеки, майбутньої кухні та скверу. Також на обміні ми відвідали музей, дізналися історію Нововолинська і навіть спустилися на шахту №1! 💪
Лекція про зміни у громаді та майстер-клас з розпису одягу надихнули кожного до нових досягнень. 🎨 А зустріч з міським головою - Борисом Карпус відкрила цікаві факти про розвиток Нововолинської територіальної громади. 
Останній день був просто незабутнім! Адже ми побували на квартирнику, який згуртував учасників ще більше. Слова про розлуку лунали, але серця відмовлялися розлучатися. Минуло всього 5 днів, та за цей час нам в черговий раз вдалось створити справжню команду 👷‍♀️👷👷‍♂️
Віднова:ua це не лише про відновлення, а й про відкриття нових місць та розуміння, що люди з України - одне ціле і всі ми разом - змінотворці! 💙
Тому приєднуйтесь на наступні обміни і переконайтесь в цьому самостійно. Заповнити анкету можна на нашому сайті.

Illustration

Перший об’єкт ВІДНОВА:UA - готовий! Обмін в Маневичах завершився! 

А тепер подробиці! Головною задачею обміну було відновлення приміщення Центру культури та дозвілля Маневицької селищної ради, створення простору, який в майбутньому може стати молодіжним хабом. Щиро пишаємось результатом наших учасників і учасниць! 
❓Що подарували учасникам ці 5 днів на ВІДНОВА:UA у Маневичах? 🔸нові знання, екскурсії громадою по визначним місцям: відвідували музей єдиного експоната, чоловічий монастир у селі Чорторийськ, на власні очі побачили один із найбільших пам’ятників Бджолі в Україні та багато іншого 🔸цікаві знайомства, адже зустрічі на обміні дозволили поділитись своїм багажем знань та перейняти щось нове для себе 🔸щирі емоції, день у день була підготовлена програма, що включала культурне дозвілля, перегляд фільмів, інтелектуальні ігри, концерти, зустрічі з місцевими зірками та активний відпочинок 🔸можливість пишатись собою, адже учасники власноруч відновили об’єкт інфрастуктури, який ще 5 днів тому використовувався, як склад для реквізитів і меблів, а вже сьогодні - це простір для розвитку нашої української молоді 
Попереду ще 2️⃣3️⃣ обміни у різних регіонах нашої країни. Долучайтесь прямо зараз і відчуйте ці емоції на собі. Повірте це будуть найкращі 5 днів вашого літа! 🛠️🔨👷‍♀️👷‍♂️👷Анкета на реєстрацію на нашому сайті!

Illustration

Обмін в рамках програми залучення молоді до відновлення України «ВідНОВА:UA» у Ржищеві успішно закінчився!

Протягом 5️⃣ неймовірних днів молодь з усіх куточків України об'єдналася, щоб створити новий, сучасний молодіжний простір. Завдяки творчому підходу та майстерності учасників, стіни та стеля обмінного приміщення стали полотном непередбачуваних дизайнерських зображень, а старі меблі перетворилися на шедеври мистецтва. Кожен куточок ожив під руками молодіжного таланту, даруючи незабутні емоції та захоплення.
Проте обмін не обмежився тільки створенням чарівного простору. 3️⃣0️⃣ молодих учасників мали нагоду пізнати культуру, історію та гостинність Київщини. Екскурсії до різних цікавих місць, майстер-класи, декламування віршів, ігри та купання у Дніпрі - все це вилилося у море незабутніх спогадів.

Однак це не було лише набором приємних зустрічей та вражень. Молодь також змогла поглибити свої знання та вміння, спілкуючись з видатними фахівцями. Ця подорож до нових знань та досвіду стала початком чогось більшого, що продовжить дарувати світлі емоції й натхнення молоді.

Чекаємо вас на обмінах, анкета на реєстрацію на сайті 👷‍♀️👷‍♂️👷‍♂️ 

Illustration

Подія, на яку всі чекали - 5 червня розпочався перший обмін 2023 року програми залучення молоді до відновлення України Віднова:UA у Маневичах!

За перший день учасники відвідали пам’ятні місця Луцька, прослухали програму обміну та познайомились один з одним, за допомогою цікавих практик на знайомство 👋🏻
Ввечері для них були підготовлені: криголам «Годинник зустрічей», якому представники громади навчились на навчанні у травні і захоплююча гра «Таємний друг», завдяки якій учасники зможуть зробити приємні сюрпризи один одному в кінці обміну.
Попереду ще багато цікавого, не пропустіть 👍
Не забувайте реєструватись на наступні обміни, побачимось на обмінах!

Illustration

 Ми завершили другу хвилю навчань ВідНова:UA!

За 3️⃣ дні представники громад центральної України навчились бути справжніми team лідерами та дізнались про головне - як за лічені дні створити комфортну атмосферу в команді з першого знайомства.
На презентаціях обмінів, кожен з учасників мав змогу використати отриманні знання. Тож, наша задача виконана на всі 100%!
Громади готові до зустрічі з вами! Приєднуйтесь до програми залучення молоді до відновлення України ВідНОВА:UA та скористайтесь можливістю перейняти крутий досвід!

Скоріше заповнюйте анкету, кількість місць обмежена! 👷‍♀️👷

Програма впроваджується Міністерством молоді та спорту України, Державною установою «Всеукраїнський молодіжний центр» та громадською організацією «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» у рамках проєктів ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді» та «Сприяння безпеці людини в Україні через реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії та Уряду Японії відповідно.

Illustration

 Навчання для регіональних команд центральної частини України - стартувало.

За першу половину дня, ми встигли познайомитись один з одним, презентувати учасникам програму обмінів ВідНОВА:UA, почути вітальні і мотиваційні слова від наших організаторів: Марини Попатенко (заступниці Міністра молоді та спорту України), Оксани Косенко (координаторка проєктів розвитку громадянського суспільства), Ольги Будник (виконавчої директорки Центру «Ейдос»), Артура Кадельника (в.о. директора державної установи «Всеукраїнський молодіжний центр»), Ярослава Храпського (експерта з провадження політик національної програми «ВідНОВА:UA»). Анастасія Кулеба (програмна координаторка, Центр «Ейдос») зробила загальний огляд по координації обмінів, Людмила Бойко (менеджерка освітніх програм, Центр «Ейдос») провела цікаві практики, які допомогли представникам приймаючих громад краще дізнатись один про одного, а Катерина Іванус (менеджерка з комунікацій, Центр «Ейдос») ознайомила з побудовою комунікаційної стратегії.
💪 Далі тільки більше, а поки ділимось з вами першими кадрами з нашого другого навчання!

Illustration

ВідНОВА:UA на форумі громадянського суспільства «ОБРИСИ МАЙБУТНЬОГО: ПЕРЕМОГА, ВІДНОВЛЕННЯ ТА МОДЕРНІЗАЦІЯ УКРАЇНИ»!

30.05.2023 відбувся форум присвячений майбутньому Ураїни, на якому наша команда презентувала програму залучення молоді ВідНОВА:UA.  
На форумі зібралась велика кількість українців 💪, бажанням яких є щасливе майбутнє на Батьківщині і які готові будувати його власними силами. 
День був на максимумі, адже наша команда - Анастасія Кулеба, Ярослав Храпський, Людмила Бойко, Катерина Іванус, нон-стоп знайомили молодь з проєктом ВідНОВА:UA та запрошували доєднатись, щоб отримати можливість зробити власний внесок і перші кроки до відновлення нашої країни.
Після форуму бажаючих приймати участь у проєкті стало набагато більше, тож не зволікайте часом і заповнюйте анкету на участь прямо зараз. 

Illustration

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ ВІДНОВА:UA ОБ`ЄДНУЄ НАЦІЮ

05.05.2023 відбулась прес-конференція ВІДНОВА:UA ОБ`ЄДНУЄ НАЦІЮ, яка офіційно дала старт проєкту!Війна змінила національну ідею нашої країни, змінила кожного з нас. Весь світ бачить, що наша сила в єдності і не тільки у боротьбі з ворогом, а й задля відновлення нашої країни.
ВІДНОВА:UA об’єднує молодь у прагненні допомагати відновлювати країну та надає нові можливості, дарує досвід і знайомить з культурою та історією різних регіонів України.У дискусійній панелі взяли участь всі партнери проєкту- МАРИНА ПОПАТЕНКО, Заступниця Міністра молоді та спорту України, ОЛЕНА УРСУ, керівниця групи проєктів у сфері демократичного врядування ПРООН, АНАСТАСІЯ КУЛЕБА, програмна координаторка програми Віднова:UA Центру «Ейдос», АРТУР КАДЕЛЬНИК, в.о. директора Всеукраїнського молодіжного центру, ПАВЛО МЕДИНА, представник громади міста Нововолинськ, керівник молодіжного центру «Нові крила».
Наскільки цей проєкт важливий для нашої країни та як саме пройшла прес-конференція, ви можете подивитись на нашій сторінці у ФБ.Дякуємо нашим партнерам Український кризовий медіа-центр за організацію дискусійної панелі!Наші партнери:Всеукраїнський молодіжний центр UNDP Ukraine / ПРООН в Україні Центр "Ейдос"Міністерство молоді та спорту України
Програма здійснюється Міністерством молоді та спорту України, Державною установою "Всеукраїнський молодіжний центр" та громадською організацією «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» у рамках проєктів UNDP Ukraine / ПРООН в Україні «Підтримка громадянського суспільства та молоді» та «Сприяння безпеці людини в Україні через реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії та Уряду Японії відповідно.

Illustration

ПОТУЖНИЙ СТАРТ ВІДНОВА:UA

Потужна національна програма залучення молоді до віднови країни ВідНова:UA стартувала!✌🏼
Якщо тобі від 18 до 35 років і ти маєш велике бажання разом з іншими відбудовувати свою країну, РЕЄСТРУЙСЯ прямо зараз та реєструйся
За 5 днів участі у проєкті ти зможеш:
⁃ Відкрити для себе нові куточки України
⁃ Долучитися до відновлення майбутніх молодіжних хабів
⁃ Знайомитися, навчатися і розвиватися
⁃ Спробувати волонтерство, як стиль життя
Всього у програмі візьме участь 600 молодих людей з усіх куточків України. Участь у проєкті безкоштовна, всі витрати, пов’язані з проїздом, харчуванням, проживанням забезпечуються організаторами.
Обов’язково поширюй цю інформацію, щоб якомога більше людей мали шанс будувати майбутнє разом! Побачимось на проєкті!⭐️
Програма здійснюється Міністерством молоді та спорту України, Державною установою «Всеукраїнський молодіжний центр» та громадською організацією «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» у рамках проєктів ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді» та «Сприяння безпеці людини в Україні через реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії та Уряду Японії відповідно.

Illustration

СИЛА УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ: МЕТА ТА ЦІЛІ ПРОЄКТУ «ВІДНОВА:UA»

Яка нація сьогодні є найсильнішою в світі? Відповідь будь-якої людини в світі буде одна – українці! І це так, адже наша сила В ЄДНОСТІ!
Сьогодні ми оголошуємо масштабний старт освітньої програми обміну «ВІДНОВА:UA»
- проект ГО «Центр «Ейдос», що спрямований надати молодим людям можливість долучитись до відновлення України, шляхом згуртованості і навчання. А також познайомити молодь зі своєю країною, різних регіонів. Ви здивуєтесь, але 54,9% молодих людей в Україні ніколи не виїздили за межі своєї області. Настав час це змінити!
Стати учасником або учасницею молодіжного обміну може стати будь-яка молода людина яка:
- має бажання навчатись;
- здатна приймати участь у відновлювальних роботах пошкодженого внаслідок війни об’єкта;
- готова співпрацювати та спілкуватись з молодими людьми;
- розділяє цінності програми.
«ВІДНОВА:UA» - молодіжний проєкт, який відкриває нові можливості і надає безцінний досвід.
Додавайтесь у друзі, щоб не пропускати новини. Буде цікаво – поїхали!